W przypadku próby zainstalowania systemu Windows z dysku USB, dysku zewnętrznego itp. może pojawić się następujący błąd: Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej.
1. Przyczyny tego błędu
2. Rozwiązanie
2.1 Wysuń i ponownie włóż USB
2.2 Jak ręcznie utworzyć partycje rozruchową
Podczas instalacji system Windows musi określić, który dysk jest głównym dyskiem rozruchowym, aby poprawnie skonfigurować główny rekord rozruchowy i program rozruchowy.
W zależności od konfiguracji komputera i używanego sprzętu konfiguracja systemu Windows może nie być w stanie określić, który dysk jest napędem zewnętrznym USB, a który to dysk lokalny, do którego powinien być zainstalowany system Windows. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku używania większych dysków USB do zainstalowania systemu Windows lub jeśli system BIOS został skonfigurowany tak, aby zawsze uruchamiał się z dysku USB. Ponadto niektóre pendrive USB pojawiają się w systemie Microsoft Windows jako zwykły dysk, zamiast identyfikować go jako rozruchowy port USB.
Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu jest zmuszenie systemu Windows do ponownego uporządkowania kolejności dysków.
Tym razem wszystko powinno przebiegać zgodnie z planem, ponieważ System Windows ponownie wykryje dostępne dyski i właściwie zidentyfikuje napęd rozruchowy, aby zainstalować pliki rozruchowe systemu Windows.
Aby ręcznie utworzyć partycję rozruchową, należy użyć narzędzia diskpart z wiersza poleceń instalacji systemu Windows, w celu skopiowania plików instalacyjnych z USB na dysk lokalny. Umożliwi to użycie napędu lokalnego do rozruchu i instalacji systemu. W tym celu:
diskpart.exe
i naciśnij enter.list disk
(w celu uzyskania informacji, na którym dysku chcesz zainstalować system Windows)select disk 0
(gdzie dysk 0 jest napędem, na którym zostanie zainstalowany system Windows; wszystkie informacje na tym dysku zostaną usunięte)create partition primary size = 5000
(gdzie 5000 – jest rozmiarem nowej partycji)select partition 1
active
format fs=ntfs quick
assign
exit
cd d:
xcopy d: c: /e /h /k
bootsect /nt60 c: bootsect /nt60 c: /mbr
Żadna opcja nie zadziałała, ale to dlatego, że wymyśliłem sobie trzeba. W biosie poniemiałem by pierwszy bootował z hard drive, który uprzednio w kreatorze wyczyszczony i jakoś załapał który to główny 😉 ale dzięki wielkie bo otworzyłeś mi szufladkę w głowie jak rozwiązać 😉
Odpowiedzczłowieku złoty, po 5 godzinach szukania rozwiązań i kombinowania w końcu trafiłem tutaj. Wprawdzie poustawiało mi inne literki dla partycji więc musiałem użyć assign letter=c a potem przełączyć na partycję pendrive i ustawić assign letter=d ale ostatecznie wszystko się udało i właśnie instaluje mi się system. mega wielkie dzięki!
OdpowiedzDla tych którym nie działa trochę zmodyfikowałem i napiszę co mi pomogło:
Naciśnij Shift + F10 w oknie dialogowym, w którym pojawi się komunikat o błędzie, aby wyświetlić konsolę wiersza poleceń.
W konsoli wpisz diskpart.exe i naciśnij enter.
Następnie w narzędziu diskpart wpisz:
list disk (w celu uzyskania informacji, na którym dysku chcesz zainstalować system Windows)
select disk 0 (gdzie dysk 0 jest napędem, na którym zostanie zainstalowany system Windows; wszystkie informacje na tym dysku zostaną usunięte)
CLEAN
CONVERT GPT
Zresetuj komputer i powinno działać
JESTES KRÓLEM TYLE CO SPOSOBOW PROBOWALEM A TEN OKAZAL SIE SKUTECZNY
OdpowiedzBądź błogosławiony! Gdy zacząłem czytać inne wyniki z internetu pod frazą „Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej.” – pomyślałem, co z tymi ludźmi jest nie tak?! Pomysł z przekopiowaniem plików instalatora genialny w swej prostocie. Btw. partycje można dalej sobie z GUI skonfigurować (rozmiary i ilość) a w diskparcie tylko sformatować, ustawić jako aktywną oraz przypisać. Dodatkowo `diskpart > list volume` podpowie pod jaką literkę jest zamontowana partycja i pendrive etc.
Odpowiedz