Jednym z nieudogodnień przy korzystaniu z Youtube (w bezpłatnej opcji) jest brak możliwości kontynuowania słuchania, gdy telefon jest zablokowany.

Istnieje jednak sposób, aby temu zaradzić. Oto pięć kroków, według których możliwe będzie kontynuować słuchanie muzyki, odtwarzanie treści z Youtube przy wyłączonym ekranie telefonu:

  1. Przejdź do Chrome lub innej przeglądarki zainstalowanej na smartfonie. Znajdź wideo, którego chcesz słuchać w YouTube. Uwaga, nie korzystaj z aplikacji Youtube, w przeciwnym razie nie będzie działać.
  2. Wybierz menu (trzy kropki, u góry po prawej stronie) i zaznacz pole wyboru Wersja na komputer. Na wybranym wideo – kliknij PLAY.
  3. Wyłącz ekran / zablokuj telefon, a następnie włącz ponownie, aby ponownie wyświetlić ekran blokady.
  4. Naciśnij PLAY i gotowe.

Odtwarzanie treści z YouTube przy włączonym ekranie telefonu

Należy upewnić się, że telefon jest skonfigurowany do wyświetlania powiadomień na ekranie blokady (przynajmniej tych niewrażliwych), w przeciwnym razie widżet YouTube wraz z przyciskami odtwarzania się nie pojawi. Jeśli wcześniej nie zmieniano żadnych z tych ustawień, domyślne ustawienia powiadomień na ekranie blokady powinny być ustawione na zezwalające na wyświetlanie.